Porządek przez design – jak odpowiednio urządzić mieszkanie, aby sprzątanie przed świętami było przyjemnością?

/ / blog

Sprzątanie, to ostatnia rzecz o jakiej marzymy przed świętami. Jednak są pewne rozwiązania, które pozwolą szybciej i nawet przyjemniej przejść przez ten proces. Dzisiaj podpowiemy, w jaki sposób urządzić mieszkanie i o co zadbać, by każde sprzątanie, a zwłaszcza to przed świętami – pozwalało nam na odrobinę radości.

Minimalizm i organizacja

Przede wszystkim postaw na minimalizm w swoim wnętrzu, to dobry punkt wyjścia. Ogranicz ilość zbędnych przedmiotów, dzięki temu łatwiej będzie utrzymać porządek. Wyposaż mieszkanie w odpowiednie meble i pojemniki do przechowywania (wybór jest ogromny). Organizacja przestrzeni pozwoli Ci zaoszczędzić czas podczas sprzątania i łatwiej funkcjonować każdego dnia. Warto także zadbać o etykietowanie pojemników, to pozwoli szybciej odnaleźć wszystko, czego potrzebujesz w danej chwili.

Łatwo czyszczące się materiały

Wybieraj materiały, które są łatwe do czyszczenia. Na przykład, zamiast tkanin w jasnych kolorach, które szybko i często się brudzą, możesz zdecydować się na meble i tekstylia z tkanin wodoodpornych lub plamoodpornych. Ponadto jest już całe mnóstwo detergentów, którymi w prosty sposób zabezpieczysz takie tkaniny. Rozwiązania te ułatwią utrzymanie czystości i oszczędzą Ci czas potrzebny na sprzątanie, nie tylko przed świętami.

Systematyczne utrzymywanie czystości

Stwórz harmonogram utrzymania czystości w swoim mieszkaniu. Możesz w to włączyć również domowników. Dziel pracę na mniejsze, codzienne lub tygodniowe zadania, aby uniknąć konieczności intensywnego sprzątania tuż przed świętami, gdy wszyscy mają na głowie mnóstwo innych zajęć i obowiązków. Z podstawowych patentów, warto na przykład codziennie odkurzać, a raz w tygodniu dokładnie umyć podłogi. Systematyczność sprawi, że sprzątanie będzie mniej czasochłonne, a podzielone na wszystkich, którzy zamieszkują pod wspólnym dachem, przyniesie satysfakcję i radość z efektów, jakie zobaczą.

Inteligentne rozwiązania technologiczne

Wykorzystaj nowoczesne technologie, które ułatwią Ci utrzymanie czystości. Roboty czyszczące, które samoczynnie sprzątają podłogi, to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek. Ponadto warto skorzystać z oczyszczających powietrze urządzeń przenośnych, które goszczą już w wielu domach i świetnie sprawdzają się, bezpośrednio wpływając na jakość funkcjonowania w mieszkaniu. Dobrym pomysłem, który warto zaplanować już podczas urządzania mieszkania są rozwiązania tzw. smart home – możemy dzięki nim uruchamiać ogrzewanie, wentylować pomieszczenie, czy właśnie oczyszczać powietrze za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

Przyjazna dla środowiska chemia domowa

Dbaj o środowisko i swoje zdrowie, używając ekologicznych środków do czyszczenia. Wybieraj produkty o niskim wpływie na środowisko, one potrafią być naprawdę skuteczne. Możesz również rozważyć domowe sposoby czyszczenia, które są bardzo eko i w dodatku ekonomiczne. Myśląc o sprzątaniu mieszkania na święta w tym kontekście, wyjdzie to wszystkim na zdrowie i zostanie większy budżet na upominki.

Pamiętaj, że odpowiednie urządzenie mieszkania, to klucz do łatwiejszych porządków. Stosując się do powyższych rozwiązań, będziesz mieć pięknie urządzone mieszkanie, które z łatwością utrzymasz w czystości. Teraz możesz cieszyć się świętami bez stresu związanego z porządkiem w domu.