Mieszkanie dla rodziny w Łodzi – czego szukać?

/ / blog

Szukasz mieszkania dla swojej rodziny w Łodzi? Zwracaj uwagę nie tylko na metraż, ale i na dostępne udogodnienia, a także otoczenie inwestycji. Oferta dla rodzin stale się poprawia – bez problemu można już znaleźć mieszkania z dużym ogródkiem, a wkrótce dołączy do nich wyjątkowa inwestycja dla rodzin: z własnym klubem mieszkańca z bawialnią oraz zewnętrzną strefą relaksu dla dorosłych.

Łódzkie dzielnice najbardziej przyjazne rodzinom.

Pierwsze, na co zwracają uwagę osoby planujące oglądanie mieszkań, to dzielnica. Dla rodziny ważne będą przede wszystkim takie czynniki, jak:

  • bliskość terenów zielonych,
  • cisza,
  • infrastruktura przyjazna rodzinom (przedszkola, szkoły, kawiarnie, domy kultury),
  • bezpieczeństwo.

Biorąc pod uwagę te czynniki, trzeba wyróżnić zieloną część Bałut, gdzie mieści się osiedle Ogrody Sztuki – tuż obok Parku Ocalałych, czy parku im. Szarych Szeregów. Warto też wymienić położone blisko lasu Rokicie, czy okolice Parku Na Zdrowiu i Błoń na Brusie. Według ubiegłorocznego Rankingu Dzielnic, w którym swoje otoczenie oceniali mieszkańcy, najwyżej ocenione zostały kolejno Teofilów, Retkinia i Bałuty. Tereny te zostały wysoko ocenione również w kontekście bezpieczeństwa. Przyjezdnych, po pierwszym wrażeniu na temat Łodzi, często później zaskakuje, jak spokojnie i zielono jest w tych najbardziej przyjaznych rodzinom dzielnicach.

Jakie powinno być idealne mieszkanie dla rodziny w Łodzi?

Jeszcze kilka lat temu osoby, które szukały dla siebie miejsca do życia, musiały być usatysfakcjonowane, gdy na takim rodzinnym osiedlu było miejsce dla wózków, czy choćby podstawowy plac zabaw. Jednak od tego czasu pojawili się deweloperzy, którzy dbają o rodziny w sposób kompleksowy. Opierając się na zdobytym doświadczeniu, wiedzą, czego potrzeba młodej parze z dziećmi.

– Na pewno dużym atutem naszych osiedli są przestronne ogródki o powierzchni od 50 do 200 mkw oraz balkony od 10 do 30 mkw – zauważa Michał Karpacki, prezes zarządu Golden Lion Development, firmy odpowiedzialnej za kameralne osiedle dla rodziny w Łodzi Ogrody Sztuki i Ogrody Nad Jasieniem.

Taka przestrzeń, to nie tylko ładny widok i różnego rodzaju nasadzenia. Ostatnie miesiące pokazały, że własny teren zielony bywa nieocenionym wsparciem, gdy z różnych powodów nie można wyjść z domu. Ogród, to nieograniczone możliwości – od urządzania przyjęć na trawie, po kameralny warzywnik na potrzeby rodziny.

– Nowością w naszej kolejnej inwestycji będzie klub mieszkańca z bawialnią. – dodaje Michał Karpacki.

To kolejne udogodnienie dostępne dla właścicieli przyszłych mieszkań w inwestycjach Golden Lion, po już istniejących strefach relaksu dla dorosłych i strefie zabaw dla dzieci. Rozumiejąc potrzeby stopniowo powiększających się rodzin, inwestor zadbał o dostęp do dodatkowych pomieszczeń gospodarczych i garaży.

– Kupując garaż lub pomieszczenie gospodarcze, zyskujemy dodatkową przestrzeń na przechowywanie rzeczy, których nie używamy na co dzień, a są istotne z punktu widzenia potrzeb rodziny: takich jak narty, wózki, walizki, sprzęt sportowy. Zyskujemy wolne miejsce w mieszkaniu, a rzeczy są składowane kilka kroków od domu, w odpowiednich warunkach. – wyjaśnia prezes zarządu Golden Lion Development.

Mieszkanie dla rodziny – nowe czy używane?

Nie ma nic piękniejszego, niż rodowa siedziba w historycznej kamienicy. Warto jednak ostrożnie podchodzić do takich mieszkań, bo często wymagają one olbrzymich nakładów na remonty. Mogą mieć też nieuregulowaną sytuację prawną. Poza tym, ciemne i zimne mieszkania w kamienicach, to nie najlepsze miejsce do wychowywania dzieci.

Osoby szukające mieszkania z perspektywą na przekazanie go później dzieciom, najczęściej wybierają inwestycje na nowych osiedlach dla rodzin w Łodzi. To gwarancja, że można wprowadzić się od razu (a dla młodej rodziny czas jest ważny). Do tego całość jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Oczywiście tylko wtedy, gdy inwestor wybierze osiedle wybudowane przez sprawdzonego dewelopera z licznymi sukcesami na koncie.