Łódzkie wnętrza: Jak stworzyć wyjątkowy salon z aneksem w mieszkaniu

/ / blog

Łódzkie wnętrza: Jak stworzyć wyjątkowy salon z aneksem kuchennym w mieszkaniu

Dzisiejsze trendy w projektowaniu mieszkań, koncentrują się wokół rosnącej popularności salonów z otwartą kuchnią. Dzieje się tak z uwagi na włączanie w układ salonu aneksu kuchennego, który pozwala na synergię różnych funkcji na jednej przestrzeni. A jak z pomysłem urządzić mieszkanie z takim rozwiązaniem, podpowiemy w dzisiejszym artykule.

Wartości salonu z otwartą kuchnią w mieszkaniu

Mocną stroną takiego rozwiązania jest lepsza komunikacja pomiędzy domownikami, a także ich gośćmi. Pozwala to na zwiększone interakcje społeczne i bezpośredni wpływ na przyjemną atmosferę w mieszkaniu. Maksymalnie wykorzystana przestrzeń w salonie z aneksem kuchennym, funkcjonalnie zaprojektowana – ułatwia wielozadaniowość i daje sporo wygody podczas przygotowywania posiłków. A wszystko dzieje się w otoczeniu naturalnego światła, co wprost wpływa na estetykę wizualną mieszkania.

Style projektowania nowych mieszkań w Łodzi

Przewagą dzisiejszego designu jest fakt, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ale i na to znajdzie się sposób. Korzystając z rozwiązań AI możemy sięgnąć często po to, co niewyobrażalne. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji mały aneks kuchenny, czy dużą przestrzeń, sięgamy po różne inspiracje i style w projektowaniu. Wśród najpopularniejszych, z których czerpią architekci są:

  • styl skandynawski – dominują naturalne materiały i jasne kolory oraz przytulna atmosfera
  • współczesny design – z minimalistycznymi formami, funkcjonalnymi meblami i pewną surowością
  • styl industrialny – z przeważającymi akcentami metalowymi, odsłoniętymi materiałami i miejskim charakterem
  • design tradycyjny – dominują ciepłe kolory, klasyczne elementy i elegancki sznyt

Pomysły na otwartą kuchnię z salonem

Jednym z ciekawszych pomysłów na zaprojektowanie otwartej kuchni z salonem jest zainstalowanie wyspy kuchennej. Mamy dziś rozmaite możliwości w projektowaniu tego rozwiązania, a stoją za nim głównie zalety. Możemy łączyć funkcje kuchni i jadalni w jednym miejscu, przy wyraźnym wyodrębnieniu strefy wypoczynkowej. Przy aneksie kuchennym, zmienia się trend na skrzętne chowanie każdego z przyborów kuchennych w szafkach. W tym przypadku można wyeksponować cały niezbędnik przy zachowaniu schludnego wyglądu strefy do gotowania. Można się pokusić również o wyraziste oświetlenie, które wpłynie na atmosferę i zaznaczy główne punkty całej przestrzeni. I nie zapominajmy o nowoczesnych rozwiązaniach, które maksymalizują przestrzeń do przechowywania, utrzymując kuchnię w porządku.

Harmonia kolorów i materiałów

Podczas projektowania aneksu kuchennego z salonem pamiętajmy o tym, że kolory które wybierzemy do kuchni i salonu powinny ze sobą współpracować. Harmonia zachowana pomiędzy nimi wpłynie na komfort codziennego użytkowania. Warto się nad tym pochylić wcześniej. Podobnie jest z teksturami i materiałami ich spójność przełoży się na ostateczny efekt wizualny.

Wybór mebli i dekoracji

Projektując aranżację wnętrza nowego mieszkania w Łodzi, zwróćmy uwagę, aby wybór mebli łączył funkcjonalność i styl. Mając multifunkcyjną przestrzeń, możemy zaplanować wygodne miejsca do siedzenia zarówno w kuchni, jak i w salonie. Dopełniające wszystko dodatki i dekoracje, mogą przełamywać założony kierunek, ważne by zachować fundament wybranego stylu. Istotne w urządzaniu mieszkania jest nasze oczekiwanie, co do efektu końcowego i budżet, który chcemy na ten cel przeznaczyć. Dzisiejsze rozwiązania pozwalają korzystać z uniwersalnych rozwiązań, które mogą zmieniać funkcje w zależności od zastosowanej przestrzeni.